Lotta Geffenblad

Urodzona w 1962 r. w Szwecji. Absolwentka wzornictwa przemysłowego. Od roku 1985 zajmuje się głównie filmem animowanym. Jej prace, powstałe we współpracy z mężem Uzim, były wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie.
Wykłada w szkołach animacji technikę cut-out. Jest autorką rekwizytów i masek do wielu spektakli tanecznych i teatralnych.
Pisze i ilustruje książki dla dzieci.

Autorka "Kamyków Astona". Pewnego dnia w drodze  do domu mały szczeniak Aston znajduje … kamienie. Obserwuje je  uważnie i dochodzi do wniosku, że musi być im źle. Martwi się o kamyki, myśli, że zapewne jest im zimno na deszczu i śniegu, że są samotne, zmarznięte, smutne.  Zabiera je do domu. Aston opiekuje się nimi, kąpie je, otula kołderkami, dotrzymuje im
towarzystwa. Teraz kamienie są bezpieczne w swoim własnym łóżku. Każdego dnia Aston znajduje nowe  kamienie, niektóre są duże, niektóre małe, ale każdy kamień  potrzebuje opieki… W domu zaczyna robić się tłoczno…  A gdy nadchodzi lato… KAMYKI ASTONA to ujmująca opowieść o miłości, empatii i życzliwości.
Wspaniały tekst  i  wyjątkowe ilustracje Lotty Geffenblad tworzą poruszającą historię, w której zarówno duzi jak i mali odnajdą cześć siebie. KAMYKI ASTONA – obsypana wieloma nagrodami książka. Na jej podstawie powstał krótkometrażowy film animowany – zdobywca wielu międzynarodowych nagród. W Polsce pokazywany był   na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Miasto Sopot Facebook YouTube
zapisz