O FESTIWALU

Zapraszamy na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Literacki Sopot.

Poprzez starannie przygotowany program, w którym znajdą Państwo spotkania autorskie, targi książki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, a także projekty powstałe na styku literatury i innych dziedzin sztuki, pragniemy promować literaturę i czytelnictwo.
Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w najważniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów i mieszkańców miejscach: Państwowej Galerii Sztuki, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Sopotu, Zatoce Sztuki, Dworku Sierakowskich, Placu Przyjaciół Sopotu, Klubie Sfinks 700, na Molo.
Pragniemy, by każda kolejna edycja Festiwalu miała swój temat wiodący. W tym roku wybraliśmy ciesząca się coraz większą popularnością w Polsce literaturę skandynawską i islandzką.
W programie festiwalu nie zabraknie także spotkań z książką historyczną (laureaci nagród w dziedzinie książek historycznych), warsztatów reportażu prowadzonych przez najlepszych polskich autorów, spotkań z nominowanymi do Literackiej Nagrody Nike oraz Autorami najciekawszych tegorocznych premier zaproszonymi przez wybrane wydawnictwa.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat Honorowy nad Festiwalem objęła Pani Prezydentowa Anna Komorowska

Miasto Sopot Facebook YouTube
zapisz