Aktualności

08.07.2013

Park Książki Krytyki Politycznej

Serdecznie zapraszamy w każdą niedzielę wakacji w godz. od 12.00 do 18.00 do sopockiego parku książki zlokalizowanego w Parku Północnym przy Zatoce Sztuki.

Park Książki, którego organizatorem jest Krytyka Polityczna – Świetlica Trójmiasto i Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie, to otwarta dla wszystkich letnia czytelnia przy plaży w Parku Północnym. Co niedzielę odbywać się tam będą wydarzenia zachęcających do codziennego kontaktu z książką. Weekendy z lekturą zaczęły się 7 lipca przed Zatoką Sztuki i potrwają aż do zakończenia Festiwalu Literackiego Sopot.

Wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Sopotu chcemy stworzyć SOPOCKI KANON KSIĄŻKI. Zachęcamy do spisania tytułów książek ważnych i wartych przeczytania. Dzięki wspólnemu spisywaniu tytułów powstanie regał z kanonem sopockich lektur, poznamy książki kształtujące świadomość użytkowników miasta. Efekt zaprezentowany zostanie podczas Festiwalu Literacki Sopot w dniach 16–20 sierpnia.
 
Do relaksu z książką na leżaku lub na kocu w sopockim Parku Północnym przy plaży będzie można włączyć się przez siedem wakacyjnych weekendów, w godz. 12–18. Podczas trwania Festiwalu Literackiego lektury w letniej czytelni będą dostępne od południa do godziny 20.

W letniej czytelni dostępne będą książki dla dorosłych i dzieci wielu wydawnictw, m.in.: Słowo/obraz terytoria, Smak Słowa, IS Wyspa, magazyn "Bliza", W.A.B., Czarne, Bęc Zmiana, Zakamarki, Dwie Siostry oraz Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

PARK KSIĄŻKI W CZASIE WAKACJI:
Letnie czytelnie w Sopocie w wakacyjne weekendy w godz. 12 - 18:
Park Północny przy Zatoce Sztuki (ul. Aleja Franciszka Mamuszki 14)
- LIPIEC: 7, 14, 21, 28 (niedziele)
- SIERPIEŃ: 3, 4, 10, 11, 16, 17, 18, 19, 20

Lokalizacje MOBILNEGO PARKU KSIĄŻKI:
Park na Brodwinie przy oczku wodnym, okolice ul. O.Kolberga
- 13 LIPCA (sobota)
Opera Leśna
- 20 LIPCA (sobota)
Centrum Żeglarstwa i Ratownictwa
- 27 LIPCA (sobota)

<<
Miasto Sopot Facebook YouTube
zapisz